Trópusok Szegeden – rengeteg lepkével

KÓSTOLÓ
Harminchat csapat főzte a Jókai-bablevest Balatonfüreden a Koloska-völgyben. A turisták által is kedvelt gasztronómiai eseményére az ország minden pontjától érkeztek résztvevők, a jó hangulathoz a fellépő együttesek is hozzájárultak. A verseny első helyét ugyan nem a helyiek szerezték meg, ám a közönségdíjjal a balatonfürediek büszkélkedhetnek.
MESTEREK
A bölcsőtől a szemfedélig láthatók csipkealkotások a Hegykői Csipkeházban. Az állandó kiállítás Szigehty Istvánné höveji népi iparművész munkáit mutatja be. A közel 150 éves épületben a látogatók felidézhetik milyen lehetett nagyszüleik, őseik élete, ruhaviselete.
TIPPADÓ
Egy közép- vagy dél-amerikai esőerdőben érezheti magát, aki a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjének lepkeházában tesz sétát. A repülő virágoknak nevezett élőlények folyamatosan bújnak elő bábjaikból, növényről-növényre szállnak, de még a látogatókkal is összebarátkozhatnak. Összesen húsz lepkefaj négyszáz színes, trópusi egyedével találkozhatnak azok, akik ellátogatnak az idén százéves szegedi Füvészkertbe.
Idén áprilistól ismét látogatható a balácai római kori villagazdaság, ahol a védőtető felújítása mellett elkészült a villa virtuális rekonstrukciója. Mostantól egy speciális szemüvegen keresztül a látogatók megnézhetik, milyen lehetett fénykorában a villagazdaság. Nem csak az állandó kiállításért érdemes felkeresni Balácát, a Múzeumok Éjszakáján például egy nyomozós kalandjátékkal várják az érdeklődőket, nyáron pedig színházi előadásokat is tartanak a villa falai között.
VIGADÓ
Aki Szegeden járt május közepén, az tudja, aki nem, annak megmutatjuk, milyen volt a két év kihagyás után ismét megrendezett Szegedi Borfesztivál. A város főtere és sétálóutcája újra megtelt az ország legjobb borászatainak és kézműveseinek kínálatával. Szegeden ilyenkor még a hétköznapok is fesztiválhangulatban telnek. Írják be a jövő évi naptárba, hogy le ne maradjanak az ország legnagyobb borfesztiváljáról!